Regulamin

Poniższy regulamin został stworzony na bazie doświadczenia, zaistniałych wydarzeń i najczęściej zadawanych pytań. Nazywam się w nim „FOTOGRAFEM” a każdego kto korzysta z moich usług „KLIENTEM”.

1.

Decyzja o skorzystaniu z  usług  fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera. Klient jest zobowiązany zapoznać się z nim. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

2.

Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu. Termin rezerwujemy z wyprzedzeniem co najmniej tygodniowym.

3.

Sesja może zostać przesunięta przez Fotografa lub Klienta bez konsekwencji 2 krotnie.

4.

Chętni na sesje muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących moich usług. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie ich przeze mnie w ramach moich usług (wykonania sesji zdjęciowej, obróbki fotografii zawierających wizerunek, a także ich utrwalenia w wersji elektronicznej oraz papierowej). W dniu sesji Klient otrzymuje obowiązkowe do podpisania RODO – bez podpisu Fotograf nie jest w stanie wykonać swojej pracy.

5.

Klient otrzymuje DOKŁADNIE taką ilość fotografii jaką zakupił. NIE MA możliwość otrzymania „reszty” zdjęć czyli fotografii surowych lub obrobionych za darmo. Może jednak zakupić dodatkowe ujęcia. Fotograf ma obowiązek JASNO i WYRAŹNIE poinformować Klienta ile otrzyma ujęć i jaka jest cena za każde kolejne. Klient może dokonać zakupu obrobionych fotografii wydrukowanych lub w formacie jpg w wersji elektronicznej po cenie podanej przez Fotografa. W przypadku dużych zleceń istnieje możliwość zakupu dużej ilości fotografii po wyceniane indywidualnie. Nie ma możliwości zakupu ani otrzymania za darmo zdjęć bez obróbki. Jeśli Klient nie poinformuje mnie o chęci dokupienia dodatkowych ujęć na przełomie najbliższego 1 miesiąca od oddania zdjęć, surowy materiał zostaje usuwany z dysków.

6.

Przygotowanie do sesji jest niezwykle ważne od nich zależy jakość zdjęć.  Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta. Klient powinien przygotować ubiór bez nadruków, napisów, rzucających się w oczy wzorów. W przypadku sesji rodzinnych ubrania powinny być w zbliżonych, pasujących do siebie kolorach, powinny się różnić jedynie tonacją danej barwy. W razie wątpliwości Klient ma obowiązek dopytania się Fotografa.

 

7.

Galeria online ze zdjęciami do wyboru dla Klienta przygotowywana jest w terminie określonym przez Fotografa, nie przekraczającym jednak 20 dni roboczych. Usługa EKSPRESS wiąże się z dopłatą ustaloną przez Fotografa. Klient wybiera spośród obrobionych (wg uznania Fotografa) zdjęć.

8.

Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi, które zostają usunięte po zakupieniu i opłaceniu ujęcia.

9.

Galeria jest przypisana do danej osoby, chroniona i dyskretna na zabezpieczonych profesjonalnie serwerach.

10.

Zgoda na publikację. Każdy Klient może sam zdecydować czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku na: facebook, Instagramie, stronie internetowej, podczas wystaw, wernisaży, publikacji w prasie czy materiałach reklamowych.
Zgoda dla Fotografa jest bardzo ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę. Klient w każdej chwili ma prawo ze zgody wycofać się. Klient udziela zgody podpisując odpowiedni formularz.

11.

Na sesjach obowiązuje BEZWZGLĘDNY ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA (w tym telefonem komórkowym)  przez każdego poza Fotografem.

12.

Klient może odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki (opcja dodatkowo płatna). Odbiór osobisty musi nastąpić w ustalonym wspólnie terminie w ciągu 7 dni od dnia otrzymania informacji, że produkt jest do tego gotowy. Po okresie 7 dni, nieodebrany  produkt końcowy zostaje zniszczony. Całkowity koszt ponownej realizacji produktu pokrywa Klient.

13.

Klient na dokonanie wyboru fotografii ma maksymalnie 14 dni. Po tym czasie Fotograf nie gwarantuje zachowania sesji a zdjęcia z galerii online zostają usunięte. Jeśli Klient ostatecznie nie dokona wyboru do 60 dni od momentu otrzymania galerii sesja zostaje usuwana z dysków bez zwrotów poniesionych kosztów przez Klienta. Usunięcie sesji jest  nieodwracalne. Fotograf może pomóc dokonać wyboru Klientowi.

14.

Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. Nie wykonuję zdjęć w sepii ani czarno – białych z elementami koloru.

 

15.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE
– plener:
Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błotko, piach itp. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czerwoną czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.
– studio:
Klient decydujący się na sesję w studio musi zachować pewną umiarkowaną ostrożność. W studio znajduje się wiele przedmiotów (tła, lampy, garderoba, meble, kosmetyki) cennych dla Fotografa i Klient powinien do wszystkiego podchodzić z szacunkiem. Klient jest odpowiedzialny za swoje dziecko w tym wyrządzone przez niego krzywdy na własnym ciele.

16.

Klient dokonując wyboru sesji otrzymuje dokładnie to czego sesja dotyczy. Nie można wybrać np. sesji rodzinnej i „przy okazji” zrobić kilka fotografii kobiecych. Jest zawsze możliwość przedyskutować taką opcję wcześniej, jednak należy pamiętać, że SESJA RODZINNA to nie SESJA BIZNESOWA/REKLAMOWA czy KOBIECA. Jeśli klient chciałby wykonać takie fotografie podczas jednej wizyty jest zobowiązany do dopłaty do wybranej sesji. Decydujemy się także na plener LUB studio. Jeśli Klient chciałby sesję tu i tu musi dokonać dopłaty.

17.

Prawa autorskie do zdjęcia są należą ZAWSZE fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z zakupem PRAWA AUTORSKIEGO a więc nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

18.

Każda osoba przychodząca do fotografa widzi jego pracę. Nie można ingerować, nakazywać i wymagać od niego innego systemu pracy. To bardzo ważne, by fotografa wybierać świadomie i wg tego jak on pracuje – nie na odwrót. Retusz podstawowy ujęty w cenie fotografii obejmuje: kadrowanie, korekcję balansu bieli, korekcję kontrastu oraz ekspozycji, rozjaśnienie zacienionych oraz przyciemnienie prześwietlonych fragmentów zdjęć, delikatne redukowanie efektu świecenia. Retusz zaawansowany jest dodatkowo płatny i obejmuje: czyszczenie odzieży, usuwanie niepożądanych wad wyglądu (blizny, zmarszczki, przebarwienia skóry), wybielanie zębów, pogrubianie lub odchudzanie, redukcję cieni podkrążonych oczu, korektę nieprawidłowo wykonanego makijażu, nakładanie filtrów oraz masek, oraz wszelkie modyfikacje nie objęte usługą retuszu podstawowego.